close
تبلیغات در اینترنت
شاخ کلوب!مرجع عکس خنده دار - 6

فان بیست

پست های فیسبوکی,اس ام اس,جوک,جک,جوک جدید,عاشقانه

چهارشنبه 26 دی 1397

آخرین ارسال های تالارگفتمان
اطلاعیه ها
 • با عضویت در سایت به جمع دوستان فان20 بپیوندید و مطالب خود را به اشتراک بگذارید
 • بعد از عضویت می توانید در تالار گفتمان فان20 با دوستان خود گفتگو کنید
 • همچنین بعد از عضویت می توانید در چتروم فان20 با دوستان خود گفتگو کنید
 • شماره پیامک سایت: 50004333939349
 • لباس قدیمی را بپوشید ولی کتاب نو بخرید.
 • لطفا برای حمایت و استفاده از مطالب , ما را با نام جوک لینک کنید.تشکر
 • جهت ارسال مطلب برای سایت کلیک کنید
 • جهت ارسال مطلب برای سایت کلیک کنید
 • جهت ارسال مطلب برای سایت کلیک کنید
 • جهت ارسال مطلب برای سایت کلیک کنید
 • جهت ارسال مطلب برای سایت کلیک کنید
عضویت سریع
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : * کد امنیتیبارگزاری مجدد

خرید بک لینک

جهت خرید بک لینک های قوی کلیک کنید

www.skinak.ie/backlink

خرید بک لینک

جهت خرید بک لینک های قوی کلیک کنید

www.skinak.ie/backlink

خرید بک لینک

جهت خرید بک لینک های قوی کلیک کنید

www.skinak.ie/backlink

خرید بک لینک

جهت خرید بک لینک های قوی کلیک کنید

www.skinak.ie/backlink

خرید بک لینک

جهت خرید بک لینک های قوی کلیک کنید

www.skinak.ie/backlink

خرید بک لینک

جهت خرید بک لینک های قوی کلیک کنید

www.skinak.ie/backlink

 

این داستان : اعتیاد تلگرامیان !!! 

نویسنده : شاخ کلوب

نظرات :

 

خوشبو کننده جدید یخچال رسید !! 

نویسنده : شاخ کلوب

نظرات :

 

احیانا اون کاپوت 206 نیست ؟؟؟ 

نویسنده : شاخ کلوب

نظرات :

قیافه شما؛ وقتی من پست میزارم 🤗😜

نویسنده : شاخ کلوب

نظرات :

مامانش گفته بهش دست نزنه 😑☝️

نویسنده : شاخ کلوب

نظرات :

تب لیتِ ارزوون بدو تا تموم نشده 😐🙄😂

نویسنده : شاخ کلوب

نظرات :

پسرا وقتی یه داف میبینن 😅😅😅

نویسنده : شاخ کلوب

نظرات :

اینو از رو اون ساختن یا اونو از رو این 🤔😅😍

نویسنده : شاخ کلوب

نظرات :

تصوير برداري با خودرويي پوشيده از دوربين!قدس آنلاين/ در يکي از شب هاي پاييزي سال 2013 " هاروارد " پسر 18 ساله اي که با خانواده اش در يکي از شهرهاي ايالت نواداي آمريکا زندگي مي کرد به پدرش گفت:" دوست دارم ماشيني داشته باشم که سر تا پايش دوربين باشه و در حين حرکت از مردم عکس بگيرم. "
صبح روز بعد، پدرش او را از خواب بيدار کرد و در حين خوردن صبحانه درباره توليد اين خودرو برنامه ريزي کردند.
پس از گذشت سه سال، وني سياه رنگ که با استفاده از دو هزار دوربين پوشيده شده بود در خيابان ها حرکت کرد و هم زمان بيش از دو هزار اسلايد مي گرفت.
هاروارد که به آرزويش رسيده مي گويد:" لحظات لذت بخشي است. اميدوارم هر يک از انسان ها به خواسته هاي شان برسند. "

منبع: قدس آنلاين

نویسنده : شاخ کلوب

نظرات :

وبلاگ > اعلمی فریمان، هادی - واژه پوپولیسم در دوره‌های مختلف تاریخی از منظر مفهومی بسیار متحول و دگرگون شده است. روشنفکران رادیکال روس این واژه را در سال 1860 میلادی به بعد مطرح کردند

واژه پوپولیسم در دوره‌های مختلف تاریخی از منظر مفهومی بسیار متحول و دگرگون شده است. روشنفکران رادیکال روس این واژه را در سال 1860 میلادی به بعد مطرح کردند بر این مبنا که روسیه تزاری بدون گذر از سرمایه‌داری با اتکا به کمون‌های دهقانی به سوسیالیسم برسد و امروزه این واژه در دو بعد تئوریک و پراگماتیک، با وجه سیاسی تحولات گسترده‌ای را تجربه کرده است. اگر قرار باشد تعریف آکادمیک و اصلی از واژه پوپولیسم ارائه دهیم می‌توان آن را در قالب تلاش برای کسب حمایت مردم آن هم با توسل به وعده‌های کلی و مبهم برای پیشبرد اهداف سیاسی، مستقل از نهادها از طریق فراخوانی مستقیم مردم معنا کرد، تلاشی که از سوی توده مردم، با اعمال فشار مستقیم برحکومت و نهادهای آن محقق می‌شود.
زمانی که این واژه در روسیه دوران حکومت تزار مطرح شد روشنفکران رادیکال در مرکز این جنبش‌های پوپولیست به‌عنوان عناصر فرهمند قرار داشتند. در دوران معاصر نیز عناصر و فرهمند بخش جدایی‌ناپذیر از تئوری پوپولیسم هستند. به‌طور کلی واژه پوپولیست، واژه‌ای چند بعدی، چند مفهومی و پیچیده است. می‌توان فاشیسم را نیز یک روی دیگر این تئوری تلقی کرد، در همین راستا موسولینی در ایتالیا و حتی فئودال‌ها و مالکان و دیکتاتورهای آسیایی نیز وجه دیگر و چهره‌های اصلی و متعدد جنبش‌های پوپولیستی اند. با این حال واژه خاص پوپولیسم بیشتر در ارتباط باحکومت‌های آمریکای لاتین به کار می‌رود که در اروپا غالبا از عبارت فاشیسم استفاده می‌شود.

اگر بخواهیم مفهوم پوپولیسم را در آمریکای لاتین مورد بررسی قرار دهیم، ابتدا باید به آرژانتین به‌عنوان کشوری که سرچشمه و منشا جریان‌های پوپولیستی است، اشاره کنیم. همانگونه که تجربه جریان فاشیسم در اروپا را داریم، همزمان شاهد جنبشی مشابه در آرژانتین هستیم. از سال 1940 گروهی از افسران ارتش آرژانتین که تحت‌آموزش فرماندهان آلمانی قرار داشتند، شیفته نظم و اقتدار آهنین آلمانی‌ها و مدل سیاسی حاکم بر ایتالیا شدند، این گروه از سیستم‌های سیاسی حاکم بر آلمان و ایتالیا الگوبرداری کرده و از سال 1940 سیستمی تحت‌عنوان « افسران متحد» را در آرژانتین پایه‌گذاری کردند.

خوآن دومینگو پرون، عنصر اصلی جنبش پوپولیستی در آرژانتین بود، خوآن پرون توانست طی برهه‌های مختلف از سال 1946 تا 1955 و پس از آن از سال 1973تا 1974 عنوان یک سیاستمدار نظامی را به خود اختصاص داده و رئیس‌جمهوری این کشور باشد. یکی از مفاهیم پرکاربرد در فضای پراگماتیسم سیاسی آن زمان، کاربرد مفهوم عدالت اجتماعی بود.

خوآن پرون با تکیه بر همین مفهوم توانست تغییرات عمیقی را در این کشور اعمال کند، وی در حوزه سیاست داخلی بحث طبقه کارگر خوآن پرون و مطالبات آن را از طریق سندیکاها و جنبش‌های کارگری طرح کرد، در حوزه سیاست خارجی نیز تلاش کرد تا سیاستی مستقل از دو بلوک شرق و غرب با عنوان راه سوم اتخاذ کند. با این حال سیاست‌های خوآن پرون و جانشینانش در عمل نتیجه‌ای جز رکود اقتصادی، فساد، بیکاری و تورم بر جای نگذاشت. در دوران پس از پرون نیز آرژانتین درگیر فساد و ارتشا و شکل گیری گروه‌های مافیایی بود. با این حال جنبش پوپولیستی خوان پرون به‌عنوان یک نوستالژی در ذهن و خاطره مردم آرژانتین به یادگار مانده است. شاید به همین دلیل است که گاهی اوقات برخی از آرژانتینی‌ها خواهان بازگشت به دوران پرون و اجرای سیاست‌های پرونیستی هستند، سیاستی که اگر در شرایط کنونی به مثابه گذشته اعمال شود مطمئنا موجب شکل‌گیری ساختاری غیردموکراتیک در آرژانتین خواهد شد. به‌عبارتی دیگر همان نتایجی را که فاشیسم در اروپا به‌خصوص ایتالیا به‌دنبال داشت در آرژانتین نیز ایجاد می‌شود. با این وجود از سال 1998، یعنی زمانی که چپ‌گرایان در آمریکای لاتین به قدرت رسیدند، شاهد وضعیتی کاملا متفاوت هستیم. برزیل و ونزوئلا را در نظر بگیرید. وضعیت حاکم بر این دو کشور با شرایط حاکم بر آرژانتین متفاوت است. در ونزوئلا، هوگو چاوز به‌عنوان یک رهبر فرهمند بر مسند ریاست‌جمهوری این کشور تکیه زد. وی بخشی از سیاست‌های پوپولیستی را در این کشور پیاده کرد. چاوز غالبا از مفهوم عدالت اجتماعی به نفع اهداف خویش بهره می‌برد، وی برای تمام اقشار جامعه برنامه داشت و از حمایت توده‌های محروم برخوردار بود. چاوز احتمالا تحت‌تاثیر مکتب فرانکفورت و هربرت مارکوزه نظریه‌پرداز اصلی این جریان فکری قرار گرفت و از محرومان و حاشیه‌نشین‌ها، نقطه‌ای محوری برای پیشبرد سیاست‌هایش ساخت. به‌عبارت دیگر ما در دوران ریاست چاوز شاهد نگاه فرانکفورتی به عدالت با رگه‌هایی از پوپولیسم قدیمی بودیم.

به‌عنوان نمونه چاوز بر مشارکت مستقیم مردم تاکید داشت. رهبر پیشین ونزوئلا به دموکراسی مستقیم باور داشت که همانا مشارکت مستقیم مردم در امور سیاسی بود. اکنون ونزوئلا پس از چاوز نتایج سیاست‌های پوپولیستی وی را تجربه می‌کند؛ گسترش بیکاری، فقر، تورم گسترده، دو قطبی شدن و شکاف‌های طبقاتی از نتایج سیاست‌های حمایت‌گرایانه‌ای بود که چاوز به تقلید از خوآن پرون در ونزوئلا اعمال کرد. به وضوح میراث ویرانگر پوپولیسم را اکنون در ونزوئلا می‌بینیم. در این میان شرایط حاکم بر برزیل کاملا متفاوت است.

پس از پایان حکومت نظامیان در این کشور احزاب سیاسی درگیر تفرقه و تضادهای سیاسی نشدند و از طریق ائتلاف در کنار یکدیگر قرار گرفته و اتحادشان را حفظ کردند. رهبران برزیل برخلاف هوگو چاوز و خوآن پرون در حوزه سیاست خارجی رویکرد ناسیونالیستی اقتدارگرا را اتخاذ نکردند. زمانی که لوییس ایناسیو لولا داسیلوا به قدرت رسید اصول توسعه را در راس اهدافش قرار داد. دیلما روسف، جانشین وی نیز همین رویکرد سیاسی را اتخاذ کرد. بنابراین فارغ از تمامی تحولات کنونی که گریبانگیر دیلما روسف، رئیس‌جمهوری برزیل شده است، این کشور نتایج حاصل از جنبش‌های پوپولیستی را آن گونه که در آرژانتین و ونزوئلا به‌وجود آمد، تجربه نکرد. برزیل برخلاف دو کشور دیگر میراث دار نتایج جنبش‌های پوپولیستی نیست و در میان اقتصادهای نوظهور عملکردی موفقیت آمیز دارد وعناصر دموکراتیک در برزیل در اولویت قرار دارند. آنچه امروز برزیل را مورد هدف افکار عمومی قرار داده فساد حزبی است که به عملکرد سیاستمداران باز می‌گردد که لزوما نتیجه پوپولیسم نیست؛ بنابراین پوپولیسم در هر کشوری تعبیر و رویکردی با نتیجه‌ای خاص خواهد داشت. به‌زعم نگارنده در کشورهای در حال توسعه رهبرانی که از نیروی توده و افکار عمومی در مسیر توسعه ملی یا گذار مثبت و مسالمت‌آمیز به دموکراسی، شفافیت و پاسخگویی استفاده می‌کنند و مسیری متفاوت با منافع فردی و گروهی را می‌پیمایند برکت و نیروی مثبت تاریخی برای توسعه داخلی کشورشان هستند.

منتنشر شده در روزنامه دنیای اقتصاد

نویسنده : شاخ کلوب

نظرات :

وبلاگ > جعفریان، رسول - اصفهان این دوره، به لحاظ حکومت شرعی، زیر نظر سید محمد باقر شفتی معروف به سید حجت الاسلام (م 1260ق) بود. وی به داشتن قاطعیت در اجرای حدود و باور فقهی به لزوم اجرای حدود در عصر غیبت شهرت دارد. در اینجا نمونه ای صدور حکم توسط وی را در باره قصاص یک قاتل و درخواست اجرای آن توسط بیگلربیگی یعنی دستگاه حکومتی را شاهدیم.

سید محمد باقر شفتی (م 1260ق) جدای از این که یک عالم دینی است، به اعتبار آن که در اصفهان، و در روزگار فتحعلی شاه، یک نیمچه حکومت شرعی هم ایجاد کرده، شناخته می شود. برای این حکومت، مبانی حقوقی خاصی که بر اساس اجتهاد او منطبق بر شرع بوده، داشته و به دلیل آن که مداوم در معرض سوال و پرسش مقلدان بوده، و عادت به نگارش این مطالب و تدوین آنها داشته، مجموعه با ارزشی از توضیحات و پاسخ استفتاءات از او برجای مانده است. به نظرم اینها گنجینه ای است که می توان بر اساس آنها، نه تنها روی نظام حقوقی آن دوره نظر داد، بلکه بسیاری از آنها در شناسایی اوضاع اجتماعی و اقتصادی و فرهنگی جامعه هم مهم است. در اینجا یک نمونه از حکم قضایی او را شاهد هستیم. این که ماجرا چه بوده، اتهام اصلی که قتل است چطور مطر ح شده، به چه روشی اثبات شده و پس از اثبات، از حکومت و بیگلربیگی خواسته شده است که آن حکم را اجرا کند. در باره کیفیت اجراء هم توضیحاتی داده شده است. به طور طبیعی و عادی، قاضیان برای صدور این قبیل احکام، مورد خشم قرار می گیرند و مثلا از این که او بارها افراد قاتل را قصاص کرده، به عنوان فردی سنگدل معرفی شده است، اما به هر حال روشن است که نظام حقوقی در هر مملکت و نظام، ابزاری است که به هدف تامین عدالت تعریف می شود و گرچه ممکن است در نظامات مختلف و بر اساس مبانی متفاوت فرق داشته باشد، اما از نظر یک حقوق دان یا قاضی، مهم این است که این نظام استوار به کار خود ادامه دهد تا روزی که عقلای جامعه بر اساس مبانی فکری خود، در آن تغییری بدهند. شفتی، نه تنها در این جهات، بلکه از نظر اقتصادی هم مردی توانا بوده و یکی از مهم ترین آثار معماری اصفهان به عنوان مسجد سید، در خیابانی به همین نام در اصفهان، به دستور و زیر نظر وی ساخته شده و مدفن وی هم در همانجاست. ارائه این نمونه حکم در اینجا، صرفا برای ثبت یک مورد قضایی و یک تجربه صدور حکم از دوره فتحعلی شاه و به طور مشخص در سال 1239ق است.


قاتل: کاظم ولد آقا جعفر بروجنی.
مقتول: حاجی احمد عم کاظم مسطور.
ولی دم: ضعیفه سیده مظلومه والده حاجی احمد وسه نفر طفل صغیر او.

از شهادت شهود بسیار خصوصا عالی جنابان قدسی القابان آخوند ملا صادق و ملا کریم، ثابت و متحقق شد که صادق و کاظم ولدان آقا جعفر بروجنی از نغنه! بعد از آنکه مطلع شدند که حاجی احمد و میرزا عبدالله اخوین از همگین! بیرون آمده اند، و به عزم وصول به خانه های خود اسلحه برداشته، و به عزم و ضرب حاجی احمد و میرزا عبدالله در اثنای طریق به حاجی احمد و میرزا عبدالله که می رسند ابتدا نزاع نموده، و حاجی احمد مقتول می شود.
بعد از اطلاع بر واقعه و حقیقت حال، این خادم شریعت مطهره - صادعها آلاف تحیة - قاطع شدم که قاتل حاجی احمد خارج از این دو نفر نیست، ولکن مشخص نبود که کدام یک قاتل است.
امّا والده مقتول ادعا نمود در حضور کاظم که، قاتل فرزند او کاظم است. بعد از ثبوت لوث، مادر مقتول و دو برادر که میرزا مهدی و میرزا عبدالله بوده باشند اتیان به پنجاه یمین نمودند که قاتل حاجی احمد کاظم است، و چون فی الجمله اولیای دم سه طفل صغیر حاجی احمد بود، و مادر مقتول اصرار در قصاص نمودن داشت، لهذا این خادم شریعت مطهره حق قصاص آن سه طفل را مصالحه نمودم به مادر مقتول، از قرار مصالحه نامه علی حده. 
بنابراین نظر به مضمون حق مشحون لازم القبول کلام جناب باری عزّ شانه که فرموده اند: من قتل مظلوماً فقد جعلنا لولیّه سلطانا مادر حاجی احمد مقتول تسلط بر قتل کاظم مزبور به عنوان قصاص دارد.
بر عالیجاه رفعت جایگاه نواب بیگلر بیکی و سایر اعاظم و اکابر اهل ایمان لازمست که در این باب اعانت مومی الیها نموده باشند. و مادر مقتول، دیگری را وکیل می تواند نمود در اتیان به قصاص. و بر وکیل لازمست در حین قتل، قصد نیابت و وکالت نماید. 
ولکن لازمست قبل از قتل امر شود که کاظم غسل نماید. 
احتیاط مقتضی اینست که سه غسل نماید: اول به آب سدر، دویم به آب کافور، سیم به آب خالص ؛ مثل میت. 
و احتیاط این است قبل از هر غسل وضو بسازد، و بعد از فراغ از اغسال ثلاثه اعضای سبعه او را که عبارت از جبین و کفین و رکبتین و ابهامی رجلین باشد کافور بمالند، و کفن بپوشانند به این نحو که لنگ از سه پارچه کفن لازمست ببندد، و پیراهن بپوشانند، و بعد از آن وکیل والده مقتول به شمشیر تند گردن او را زده، بعد از مقتول شدن سر او را به بدن او ملحق نموده، لفافه بپوشانند، و بعد از آن به اذن والد کاظم کسی بر او نماز میت نماید، اگر به جماعت شود، و اگر فُرادی باشد حاجت به اذن از والد او نیست. بعد از نماز او را دفن نمایند. و چون که فصل برودت هواست، اگر قتل در وسط روز واقع شود بهتر خواهد بود.
مخفی نماند اگر چه در این نزاع جراحتی چند بر کاظم واقع شده، ولکن چون که مشخص شده که کاظم مزبور و صادق به قصد نزاع و ضرب بر سر حاجی احمد مزبور مقتول، و میرزا عبدالله رفته، و جراحتی که از حاجی احمد به میرزا عبدالله بر آنها واقع شده از بابت دفاع بوده، لهذا استحقاق مطالبه دیت ثابت نیست؛ یعنی کاظم به مقتضای شریعت مطهره مطالبه دیت نمی تواند نمود.
حرّره خادم الشریعة فی ثامن عشر جمادی الاولی سنه 1239

رسول جعفریان

رسول جعفریان

نویسنده : شاخ کلوب

نظرات :

سایت خانواده ،مشاور خانوادهآموزش آرایش،مدل آرایش صورت، آرایش چشم،مدل ابرو

آکاایران: زیبایی بسیاری از افراد، به لطافت و تمیزی پوست شان وابسته است. حفاظت از پوست در برابر نور خورشید، پاکیزه نگه داشتن آن و استفاده از لوسیون ها و کرم های مرطوب کننده و ویتامینه، برای داشتن پوستی سالم و زیبا ضروری است. اما موادغذایی مصرفی ما نیز بر کیفیت و سلامت پوست بسیار موثرند. در این مطلب، به موادغذایی که برای پوست ما مفید هستند اشاره شده است.

چای سبز

به گزارش آکاایران: این چای، سرشار از مواد مفید برای پوست است که از وجود ماده ای به نام پُلی فنول در آن نشات می گیرد. برای رسیدن به نتیجه ایده آل، نوشیدن چهار فنجان چای سبز در روز مطلوب است.

,[categoriy]

آووکادو غنی از مواد مفید برای بدن است. اما برای بهره بردن از فواید آن برای پوست، خوردن آن ضرورت ندارد. این میوه سرشار از بیوتین (ویتامین ب۷) و ویتامین «ای» است که به جلوگیری از خشکی پوست و همچنین مو و ناخن کمک می کند. برای بهره بردن از بیوتین موجود در آووکادو، هسته آن را خارج کنید، میوه را به صورت پوره در آورده و به عنوان یک ماسک بر روی پوست بمالید. روغنی که پس از استفاده از این ماسک صورت، به پوست نفوذ می کند، به لطافت پوست کمک می کند.

گوجه فرنگی,[categoriy]

نتیجه یک مطالعه در آلمان نشان داده که گوجه فرنگی حاوی مقادیر متنابهی لیکوپن است که می توان از ترکیب آن با روغن زیتون، عوارض ناشی از آفتاب سوختگی را بهبود بخشید.
علاوه بر وجود این آنتی اکسیدان، گوجه فرنگی، در رده میوه های با کاروتنوئید بالا طبقه بندی می شود که به سرعت پروسه تخریب سلول های پوستی و ظهور چروک های پوست را کاهش می دهد.

ماهی آزاد,[categoriy]

وجود ماده آستاکسانتین که یکی از انواع کاروتنوئیدها به شمار می رود، به کشش پوست کمک می کند. ماهی آزاد، علاوه بر ویتامین د، سرشار از آستاکسانتین است.

تخم مرغ,[categoriy]

پروتئین، عاملی موثر در بازسازی بهتر سلول های پوست است و تخم مرغ، از بهترین منابع آن به شمار می رود. تخم مرغ همچنین حاوی بیوتین است که از موثرترین ویتامین ها جهت جلوگیری از خشکی پوست به حساب می آید.

انار,[categoriy]

آنتی اکسیدان های موجود در این میوه به افزایش تولید کلاژن در سلول های پوستی و در نهایت سلامت بیشتر پوست کمک می کند.

,[categoriy]

امگا۳ و اسیدهای چرب برای بهبود سلامت پوست ضروری هستند که ماهی از منابع آن به شمار می رود. اما چنانچه نگران افزایش وزن ناشی از مصرف گوشت ماهی هستید، بهترین جایگزین برای شما گردو است. گردو از امگا۳ سرشار است و مصرف آن بر نرمی مو و پوست موثر است.

لوبیا,[categoriy]

لوبیا و سایر بقولات همرده، آموزش آرایش،مدل آرایش صورت، آرایش چشم،مدل ابرو - دیگری از پروتئین هستند. پروتئین انواع لوبیا در روند هضم، به آمینواسیدهای مفید تبدیل می شود که برای روند ترمیم سلولی بسیار مفید هستند. آمینواسیدها به روند ترمیم سلول های پوست سرعت می بخشند.

آموزش آرایش،مدل آرایش صورت، آرایش چشم،مدل ابرو -

نویسنده : شاخ کلوب

نظرات :

حسينعلي اميري قائم مقام وزير كشور نيز گفت: شمارش آرا در حوزه هايي كه راي گيري در آن ها به پايان رسيده آغاز شده است.
به گزارش ايرنا، در مرحله دوم، دهمين دوره انتخابات مجلس شوراي اسلامي 136 نامزد براي كسب 68 كرسي مجلس با يكديگر رقابت كردند.
وزير كشور صبح امروز جمعه با اعلام آغاز رسمي راي گيري گفت: در صورت حضور پررنگ و به موقع مردم در پاي صندوق هاي راي نتايج آرا تا ساعت هشت صبح شنبه 11 ارديبهشت اعلام مي شود.

نویسنده : شاخ کلوب

نظرات :

ايسنا/خسرو سينايي - کارگردان فيلم "جزيره رنگين" - گفت: سينما هنر ذهن و تفکر است که منجر به ساخت زيبايي مي شود.
خسرو سينايي پس از حضور در استان هرمزگان، به مناسبت روز ملي خليج فارس و اکران فيلم "جزيره رنگين" در جمع هنرمندان و هنرجويان سينما درباره فيلم سازي گفت: اولين قدم براي هر فيلمساز اين است که بداند دوربين و ساير وسايل و تجهيزات، به عنوان ابزار در اختيار ذهن و تفکر فيلمساز قرار دارد و شناخت از آن‌ها مهم است اما فيلم در ذهن و به وسيله تفکر و آگاهي ساخته مي‌شود.

وي به ياد گرفتن زبان فيلم تأکيد کرد و افزود: يک اديب، زبان فارسي و يک فيلمساز نيز بايد زبان تصوير را بشناسد و در کل، سينما هنري ترکيبي از ادبيات و تجسمي است که با خلاقيت فيلمساز به يک اثر سينمايي منحصر به فرد تبديل مي شود.

کارگردان فيلم "جزيره رنگين" بيان کرد: خلاقيت و نگاه و فکر خلاقانه و جسورانه نيز از ديگر ملزومات فيلمساز است و بايد اين قدر جسارت داشته باشد که چيزهاي اضافي فيلمش را دور بريزد تا به تصاوير ناب و خاص برسد.

سينايي به نحوه استفاده موسيقي در فيلم اشاره کرد و افزود: موسيقي آن قدر براي فيلم محترم است که در صورت عدم نياز نبايد از آن سوء استفاده شود.

وي يادگيري و رعايت قواعد فيلم‌سازي را مهم دانست و بيان کرد: اما يک فيلمساز نبايد بنده قواعد شود و در کل احاطه بر همه هنرهاي موجود مي تواند او را سريع‌تر و بهتر به هدف مورد نظر در ذهنش برساند.

خسرو سينايي به ساخت فيلم مستند اشاره کرد و گفت: در ساخت فيلم مستند رعايت سه وظيفه‌ي جمع آوري همه اطلاعات ممکن، انتخاب و گزينش اطلاعات با جرات کامل و ترکيب اطلاعات بسيار حائز اهميت است و باعث توليد اثري مورد قبول و نظر مخاطب مي شود.

اين کارگردان به تعهد فيلمساز نسبت به فيلمش تأکيد کرد و افزود: فيلم يک اثر ماندگار و يک سند معتبر و دائمي است و فيلمساز در مقابل اسناد و چيزهايي که به مخاطب ارائه مي دهد مسئول است پس حتي‌المقدور سعي شود مطالب و تصاوير ارائه شده منطبق با حقيقت و واقعيت باشد.

وي بيان کرد: ساختن فيلم با لذت همراه است، زيرا هنر براي آرامش و تغذيه روح است؛ بنابراين نياز است چشم، گوش، زبان و ذهن فيلم ساز تربيت شود تا چيزهاي زيبا را درک و آن را از طريق ابزار هنر و فيلم به مخاطب ارائه دهد.

در ادامه، فيلم "سردي آهن" از آثار خسرو سينايي پخش و هنرجويان به نقد و بررسي اين اثر پرداختند.

مرحله دوم کارگاه سينايي نيز با فاصله چند ساعته برگزار شد که در اين کارگاه نيز فيلم مستند "جواهرات ملي ايران" به نمايش درآمد و درباره تکنيک و محتواي آن صحبت و گفتگو شد.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويد

منبع: ايسنا

نویسنده : شاخ کلوب

نظرات :

دكتر بشارتي، فارغ‌التحصيل مهندسي مكانيك در مقطع كارشناسي ارشد از دانشكده فني تبريز و دكتراي مهندسي متالورژي و مواد، از دانشگاه «ليدز» انگلستان بود.
وي علاوه بر فعاليت‌هاي آموزشي و پژوهشي، مسئوليت‌هايي چون «مديركل دفتر روابط بين‌الملل دانشگاه تهران»، «مديركل دفتر روابط بين‌الملل و همكاري‌هاي علمي وزارت فرهنگ و آموزش عالي» و «رياست دفتر شاهد و ايثارگر دانشكده‌هاي فني دانشگاه تهران» را نيز در كارنامه داشت.
دكتر بشارتي هم‌چنين در بيست‌و پنجمين دوره كتاب سال جمهوري اسلامي، به عنوان برگزيده رشته مهندسي مكانيك انتخاب شده بود.
شهرستان كوثر به مركزيت شهر گيوي در 85 كيلومتري جنوب اردبيل قرار دارد.

نویسنده : شاخ کلوب

نظرات :

صفحات 8 صفحه قبل 1 2 3 4 5 6 7 8 صفحه بعد
 • برترین کاربران
  آمار سایت
  • تعداد مطالب : 113
  • تعداد نظرات: 0
  • بازدید امروز : 81
  • بازدید دیروز : 252